Diena.lv jaunais apvalks

Kopš šodienas pašmāju ziņu portālam ir jauns ietērps, vai izmaiņas bija nepieciešamas (?), manuprāt bija, bet vai tagad ir labāk ? – Nē tieši otrādāk sliktāk. Protams šis ir mans subjektīvs viedoklis, bet iepriekšējais dizains bija aci tīkamāks, kā arī pie tā bija nedaudz vairāk piestrādāts.

Lielos vilcienos man tiešām neizprotu diena.lv ziņu portāla lēmumu manīt ziņu izkārtojuma attēlojumu uz tiešām nekvalitatīvu vai nepabeigtu darbu. Sākot no izplūdušā logotipa, beidzot ar piktogrammām, kuras neiederas kopējā dizainā.

Vai man ir tikai slikti vārdi par jauninājumiem, protams ka nē, katram portālam periodiski ir nepieciešamas pārmaiņas lai lietotājiem, sniegtu kvalitatīvāku un ērtāk pārlasāmu informācijas avotu.

Manī patiešām neizpratni rada navigācijā novietotā “Biznesa” sadaļas pielietojums, kas ved uz biznesa ziņu portālu db.lv – lai gan “draudzīgi” ziņu portāli, bet lietotājam, iestājas “futur-šoks”, jo atpakaļ, nemainot adresi nav iespējams veikli nonākt atpakaļ.

Neliels saraksts ar lietām, kuras vajadzētu manīt vai uzlabot:

 • Burtu lielums, atstarpes starp blokiem un piktogrammas manuprāt ir nesamērīgi lielas, vai tiešām dizaineris uzskata ka visi lietotāji ir vājredzīgi? Šāda mode bija manāma pirms vairākiem gadiem, bet nu jau vairs tas nav aktuāli.
 • Atverot rakstu saņemu bliezienu ar milzīgu bildi, ne jau uz bildi es nācu skatīties, bet rakstu lasīt. Tiešām vai lietotājam ir jārada liekas darbības lai nonāktu līdz saturam? Kā arī nez kādēļ pazudusi iespēja lēkāt pa bildēm nepārlādējot lapu.
 • Skaidri redzams, ka portāls aktīvi sācis nodarboties ar reklāmas izvietošanu, bet diemžēl dizaina “lakonisma” dēļ saturs pilnībā pazūd. Vai tiešām vajadzēja tik ļoti pārspīlēt?
 • Sakārtot portālu vizuāli, jo uz doto brīdi rodas sajūta ka samests 1-2 lai atrādītu vadībai, ka tiešām mēs ko darām. Savu laik man bija tā iespēja piedalīties Tvnet.lv jaunās versijas tapšanā, veidojot jauno versiju tika ļoti pētīti lietotāju ieradumi, lai nonāktu līdz labākajam izkārtojumam. Diemžēl diena.lv gadījumā novēroju tikai kvalitatīva darba imitāciju.
 • Vai reklāmu izvietošanai openx risinājums ir tas labākais arī nezinu, jo tomēr palēnina portāla ielādi.
 • Uz doto brīdi iesaku vel piestrādāt pie jaunā un re-aktivizēt veco, lai neaizbaidītu lietotājus. Jo tiešām baidos par to ka diena.lv piedzīvos lielu apmeklētāju kritumu

Tiešām esmu nepatīkami pārsteigts par padarīto darbu, un lieku, kā tagad moderni teikt, “Sarkano kartīti”,  bet priecājos par to ka notiek izmaiņas. Ja kādam ir interese, droši varu dot detalizētāku izklāstu par to, kas manu prāt ir garām.

3 thoughts on “Diena.lv jaunais apvalks

 • 02.07.2011 at 19:08
  Permalink

  ātrumā pārskrienot pāri tam dizainam -> atgādina delfi.lv…

 • 02.07.2011 at 19:09
  Permalink

  es par diena.lv (:

 • 17.08.2015 at 08:37
  Permalink

  Piekrītu, pārmaiņas portāliem vajag taisīt periodiski, lai tos atsvaidzinātu un modernizetu. Bet galu galā, ja to dara tik lieliem un populāriem saitiem, kāpēc to nevar izdarīt kvalitatīvi pat, ja tas prasa, ka dienu vai divas lapa nedarbojas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.